2015

Vánočka aneb Krásné svátky :-) 27-29.11.2015
Jako každý rok pro mne začíná vánočka už ve čtvrtek, a to přípravou Bramborového salátu. Potom jsem pokračoval balením věcí a štosováním do auta. Nakonec jsem šel v půl druhé konečně spát, s tím že je vše připraveno. Práce se v pátek táhla jako smrad, ale podařilo se mi zdrhnout trochu dřív a tak jsem se vydal směr Velký Grunov už ve třičtvrtě na jednu. Cestou jsem projel všechny bazary mezi Děčínem a Českou Lípou. Nikde nebylo nic co by mě trklo do nosu a tak jsem na boudu přijel s prázdnou. Vybalil jsem veškeré cajky a čekal jsem na další dojezduvší kamarády.
Po chvíli jsem si řekl, že by nebylo špatné osadníky překvapit, a tak jsem vzal pilu a vyboural jsem staré okno u kuchyňských kamen a začal zakomponovávat okno nové, které jsme dostali darem od Špíkovic. Mezitím dorazili Vendy se Špíkem a po přivítání mi pomáhali v práci s výměnou okna. Dostali jsme také Placku ,která připomínala sestavu na výročním ohni a tak jsme ji pověsili. Cirka po hodince dojeli i  Regina s Hopitym a tak jsme v pátek byli všichni.Roztopilo se v kamnech a zpívalo a hrálo a ochunávalo se vše co bylo na stole. Až jsme unavení( někteří i kulturně) odpadli do spacáků. 
Ráno dojela Blanka s Matýskem a Petr s Kuličkou a to už jsme byli skoro všichni. Pustili jsme se do údržby boudy a nadělalo se i dříví.Péťa s Kuličkou dovezli montážní pěnu a tak se utěsnilo okno. Kolem třetí jsme volali ještě posledním dvěma opozdilcům. S ujištěním, že už se řítěj a že jsou v Děčíně, jsme vyrazili na výlet. Na hrad Děvín,tajemné místo kde bydlej skřítci. Po prozkoumání zříceniny jsme se vydali zpět na osadu. Tady už byli i Zoubek s Chosém. Ozdobili jsme krásnou borovičku, osmahli jsme řízky a klobásy. Po večeři jsme si losli o dárky. 
V dárcích byly například: lahvinka medoviny, hrnečky, plyšovej slon, kořenky, štangle salámu, taštičky na doklady a další..
Potom se zapálilo prskavkové pyro. Zazpívalo pár koled a pak se hrálo, pilo, klábosilo. Mimochodem Krásné svátky taky byly a hromada smíchu.
Spát se šlo po půlnoci a ráno se všichni po focení a velkém balení rozprchli domů.
 
Takže ještě jednou krásné vánoce všem. 
Dobrák 
15. let T.O. Stone City 4.-6.9.

Tak konečně nastal dlouho očekávaný víkend, kdy na naší osadě opět vzplane výroční oheň. Když jsme v pátek v 10 hodin ráno s Petrem dorazili na osadní flek, Hopity s Dobrákem už byli v plném pracovním nasazení. Připravili lavičky k tlachovišti a navezli nějaké dřevo. Dobrák dokonce postavil Matýskovi obří hernu. Zkrátka největší stan v širém okolí patřil malýmu sherifovi. :D Po přivítání se Petr s Dobrákem pustili do natažení plachty proti dešti, aby se případně dalo kam schovat. Petr ještě hodil Hopityho domu pro stan a po dostavění přístřechů nás opustil. S Hopitym a Dobrákem jsme se pak znovu pustili do práce. Oni dva jeli s traktorem na dřevo a já se pustila do kreativní činnosti. A to sestavení samoobslužné nápojky, plánogramu soutěží a cestopisu, který jsme pak s Dobrákem společnými silami dokrášlili. Šlo nám to od ruky a nastal čas oběda. Rozdělal se oheň a po menším úklidu věcí před deštěm a sepsání seznamu potřebných věcí, se Hopity rozjel domu pro zbytek osazenstva a Dobrák na nákup. Já se mezitím věnovala údržbě ohně a další kreativní činnosti. Po Dobrákově návratu se doplnila samoobslužná nápojka a pokračovalo se v práci. A že jí bylo dost. Nejvíc času zabraly Dobrákovi fagule. Kolem páté večerní se dokodrcali v traktoru i Hopityovic. Dobrák potom odvezl auto za stodolu u Hopityho roubenky, kde postupně přibývaly další a další povozy kamarádů. Ještě v pátek dorazili kamarádi José, Špík a Vendy s dětma Viki a Vášou, Pítý se Surim a pozdě v noci ještě kamarádi z T.O. Black Hills - Chechtavej Jack, Otík, Kompas a Hanka. 

V sobotu po snídani se začali postupně trousit další kamarádi a pár místních nadšenců do přírody, které pozvali Hopity s Reginou. Jmenovitě to byli Miloš, Lucka, Léňa, Zuzka, Davídek, Marcela, Zoubek s Jirkou, Tony, Fery, Beran se synem, Tex s Kalkulačkou, Okounka, Matas, Káťa a Úča s Unkasem. Mezi nimi těsně před obědem dorazila i Blanka s Matýskem a ve tři hodiny taky Petr. 

Hry probíhaly přibližně od jedenácté hodiny, a že bylo na co se těšit. Celkem jich bylo deset (čtyři dětské, čtyři dospělácké, jedna rodinná a jedna k ohni), rozdělených na dopoledne a odpoledne, takže každý kdo dorazil, se mohl zúčastnit dle libosti. Jednou z her byla tzv. Rodinná, rozdělená na čtyři části, ve které soutěžili rodičové se svými ratolestmi. A protože osadníci soutěžit nemůžou, tak s Majdou soutěžil José. Výsledky byly následující:


SLEPEJ VE VÝTAHU - dětská

1. Beran mladší
2. Davídek
3. Zuzka


AZ-KVÍZ - dospělácká

1. Pítý
2. Vendy
3. Cheche Jack


RODINNÁ - dospělí + děti

1. Pítý a Suri
2. Marcela a Zuzka
3. Špík a Viki
 

LYŽOVÁNÍ - dospělácká (dvojice)

1. Miloš a Lucka
2. José a Otík
3. Marcela a Beran
 

VČELKY - dětská

1. Suri
2. Viki
3. Majda
 

OTESÁNEK - dospělácká
1. Zoubek
2. Okounka
3. Kompas
 

PYROMAN - dětská
1. Suri
2. Davídek
3. Beran mladší


SČVK - dospělácká
1. Špík
2. José
3. Cheche Jack
 

TAJNÁ DIPLOMOVÁ PRÁCE - dospělácká k ohni
1. Vendy
2. Unkas
3. Jirka
 

 

A jelikož nám zbyly dvě dětičky bez placky, tak jsme vyhodnotili i jinak nehodnocenou soutěž. :)
 

KREATIVITA - dětská 
1. Váša
2. Léňa

 

Oheň vzplál po sedmé hodině večerní, a jsme rádi, že nám ho zapálili kamarádi Tex a Otík. Po zapálení se zahrála Vlajka a držela se minuta ticha za kamarády, kteří už mezi námi nemohou být. Palivcem byl jmenován José, který od nás za svou službu dostal největší placku. Potom Dobrák požádal kamarády z T.O. Black Hills, aby nám zahráli. Po pár písničkách, ke kterým se postupně přidávalo s kytarama víc a víc kamarádů, se rozdaly vlaječky za hraní, camrátka a vlaječky zástupcům přítomných osad - T.O. Kapradiny, T.O. Black Hills, T.O. Silverádo a T.V.S. Sebranka. Poté Dobrák průběžně mezi hraním rozdal placky za soutěže. Kamarádi Petr, José, Špík a Zoubek od nás dostali také placky za pomoc při brigádách. Kruh byl otevřen po deváté hodině a zábava se rozjela v plném proudu. Do půl hodiny po otevření kruhu ale začalo pršet, a tak jsme se všichni postupně přesunuli dopředu k boudě, kde se roztáhla připravená plachta. Zábava se protáhla do brzkých ranních hodin, a že bylo co poslouchat. Všem kamarádům, kteří nás obohatili svým muzikálním umem, patří velký dík. :) 

Ohně se zúčastnilo celkem 38 lidí včetně 5-i osadníků a 9 dětí. Také jsme měli jednoho psího společníka. Celkem bylo rozdáno 41 placek, včetně 2 lyží. 

Jménem osady děkuju všem za účast a zase někdy Ahoj! :)

Kulička

 

 
 
Srpnová brigáda na osadě 7.-9.8.
Máme tady další brigádu na zvelebení naší, čím dál tím více se rozšiřující, boudy. S Petrem jsme dorazili v sobotu dopoledne k Hopitymu domu, kde na nás už s Dobrákem a Reginou čekali. Venku bylo na padnutí, a tak jsme se osvěžili a začli chystat materiál. Petrovi do auta jsme naházeli bágáž a Hopity s Dobrákem nakládali do traktoru OSB desky a další potřebné věci. S Petrem jsme tam byli první. Vyložili jsme všechny bágly a otevřeli boudu. Po dokodrcání Hopityho s Dobrákem jsme šerifovi popřáli všechno nejlepší a předali mu "dary". Shodou okolností měl v sobotu třicátý narozeniny. Po dogratulování jsme společnými silami boudu vyklidili, abysme mohli začít dělat strop. Práce nám šla od ruky. Respektive Dobrákovi, Hopitymu a Petrovi. Já jsem byla profesionální držák šroubků. :D Po vydatném obědě se pokračovalo v práci. Tj., dodělalo se obložení stropu a stěny jsme pokryli igelitem, coby zateplením. Vedro bylo k zalknutí, nehledě na to, že celej den strašně otravovaly vosy. Po sváče a krátký poradě, co budeme dělat dál, jsme se shodli, že bysme se mohli jít vykoupat na průrvu Ploučnice. Poklidili jsme kolem boudy a naskládali se do Petrova auta. U Hopityho doma jsme vyzvedli ručníky a vyrazili jsme. Regina doma ještě něco kuchtila a připravovala, tudíž s náma nejela. Na místě určeném bylo dost lidí, kteří měli stejný nápad jako my. Dobrák se koupat nechtěl, a tak zaujmul místo v místní osvěžovně. Nakonec jsme si s Petrem jen smáčeli nohy a Hopity nám udělal naučnou prohlídku po okolí. K Dobrákovi jsme se přidali, když už měl jedno pivo v sobě. Chvíli jsme pobyli, popili, pozabíjeli pár otravných vos a před zpáteční cestou se ještě opláchli studenou vodou. Když jsme pak dorazili zpátky k Hopitymu domu, čekalo nás vítané překvapení v podobě letního deštíku. Bylo hrozný sucho, a tak těch pár kapek vykouzlilo na našich tvářích široké úsměvy. Za chvilku bylo po všem a sluníčko se vyvalilo zase v plné síle. Mezitím volal José, že už je skoro na boudě, načež jsme jeho auto viděli profičet po silnici kolem Hopityho roubenky. Dobrák mu dal vědět, že už jsme taky na cestě, a tak jsme naložili Reginu s Majdou a zbytek věcí, a vyrazili za ním. Dobrákovi bylo znovu popřáno k narozeninám, byl obdarován druhou flaškou ořechovýho magistra, flaškou vína a narozeninovou buchtou. Povídali jsme si až pozdě do večera, kdy se to postupně začalo trousit do stanů. Ráno po snídani už jsme jen poklidili a rozjeli se zase všichni do svých domovů. Tak zase na další brigádě.
 
Ahoj Kulička
 
 
 
Běla v maskách a výroční oheň T.O.S. Náhoda
V pátek se větší část kamarádů schází ve Světci u Špíka a Vendy na zahradě. Hrají a zpívají a popíjejí svijánky ze sudu. Nikoli já, sedím doma a látám Urnu, abych druhý den mohl vyplout. V deset večer mám dolátáno. Píšu ostatním ať mi nechají nějaké to pivečko na ráno a že v 6 dorazím. Vstávám v 5, nakládám loď a mažu si to do Světce. Vidina točeného mě žene po dálnici a auto se dá podle mé sliny stopovat od místa startu až do cíle. Kráčím si to svižně na zahradu, zapojuji kabel, napumpuji sud a mačkám pípu. Teče hurá!!! Najednou se ozve zvuk ze všech nejnenáviděnější, chrrr DO **** Došlo. No nic dám si lahváče a dospím. V osm vstávají ranní ptáčata, vypadají trošku pomuchlaně po včerejším večeru. Dáváme kafe a klábosíme. V devět jedeme odvézt auta do Velvět a v deset probíhá focení celé bandy pro letošek oděné v kostýmy sportovní. Na vodu tedy vyplouvá Berdych s Kvitovou , florbalisté , hokejisté hokejbalisti, čutálisté, cyklista, plavkyně začátečnice  a běžkařka  s lyžema. Pluje se v pohodě až do Ohníče kde se staví na piviště. Po nějakém tom doušku se pluje zase dál. Je málo vody, a tak i bez háčka drhnu, no nic na Urně přibude asi další epoxid. Lbín další zastávka na škopek a pak nás už čeká jen doplout do Velvět. 
Zatahuje se, blíží se pořádná bouřka. Ve Velvětech tak tak stíháme naložit vše na auta a vypuká to správné peklo. Blesky hromy a déšt bičuje zem. Naštěstí jsme uklizeni v mítní restauraci, kde čekáme na polévku a pitivo. Po dešti a nekolika výpadcích proudu se dokodrcáme k osadě. Tady je pěkně zplavená cesta. Neriskujeme, necháváme auta na silnici  a jdeme přez rozmoklé parkoviště po svejch. Cestou míjíme zapadlé auto nemající odtah, a tak se pokouším svým vozem o vyproštění, ale marně. Po opětovném přeparkování docházím na osadu. Zdravíme se s Kamarády, povídáme co je nového, Texe a Kalkulačku zvu na náš potlach. Blíží se zapálení ohně. Sedáme si opodál abychom na vše viděli. Po zapálení jdu předat vlaječku a domlouvám hraní. 
Na podiu se střídají kamarádi, hraje se, a už přichází řada na nás. Slézá se tam Sebranka a hrajeme pár písniček. Po dohrání ještě chvilku trávíme u ohně a potom odcházíme pod velkou plachtu popovídat opět s kamarády. Po půlnoci se odebírám spát do auta - poprchává a pod širák to není. Ráno dáváme kafe a po dalším povídání se rozjíždíme domů.
 
Dobrák
 
 
 
Květnová Brigáda na osadě
Hurá pátek. Přežil jsem šichtu v práci a dojel domů. Po velkém balení vyrážíme s Blankou a Matýskem na boudu. Tedy, aby to bylo správně Blanka s Matýskem jedou do Liberce s tím, že mě vyhodí na boudě. V autě máme nářadí a nějakej ten materiál na zvelebení naší budky. Na boudě vykládáme veškerý materiál a nářadí a jsem odvezen k Hopitymu. Tady pro všechno to povídání a vykecávání přespávám a ráno startuji traktor, nakládám další nářadí a vyrážím na boudu. Potom jedu vrátit traktor a pěšmo si to mažu na boudu. Za chvíli doráží Hopity, Regina a po další chvilce se řítí Petr s Kuličkou. Říkáme si co se bude dělat a pouštíme se do práce. Rubeme z boudy staré obložení a vynášíme ho ven rozděláváme ohýnek a likvidujeme desky, které už jsou k nepoužití. Mezitím uklízíme pavučiny a stará vosí hnízda. Taky vyhazujeme  zbytky, které nám tu zanechala kuna. Uklizeno!!! Co dál?! 
Vrháme se na zemní práce kolem tlachoviště. Budou zde terasy na sezení. Už se nikdo nebude muset brodit borůvčím :-) a i přístupová cesta se trochu zlepší.
Kopeme, holky nakládají drny a Péťa je odváží. potom se vše rozhrnuje a udupává. Je kolem druhé hodiny a já musím na oslavu do Liberce. Jsem odvezen na nádraží a ostatní pracují. Když večer dorážím je hotovo. Tři krásné lavice se vyjímají u tlachoviště, vnitřek boudy je připraven na nové palubky. Povídáme si asi do půlnoci a potom jdeme spát. Brigáda se povedla. Už se těším na další zvelebování naší budky
 
Dobrák

 

 

Zimní táboření na T. O. Stone City  20.-22.2.

Byl páteční večer a na osadní flek T. O. Stone city se pomalu začínali sjíždět trampové na již 3. Zimní táboření. Všichni jsme se sešli v Brnišťské restauraci, kde jsme měli rezervované nejen židle, ale i plné talíře. Trempové se scházeli po jednom i více kusech, až se nás sešlo do 20 lidí. Poseděli jsme a dali si hlášení na sobotní vejšlap.

V sobotu po nepříliš chladné noci, jsme se po skupinkách postupně donesly na nádraží a po 10 jsme nasedli na vlak s cílovou stanicí Lvová. Cesta vlakem trvala jen 20 minut. Počasí bylo přímo výstavní, objednané, ukázkové no prostě na vejšlap jak dělané. Cesta na Lemberk byla příjemná. Bojová hra hledání menhirů byla nakonec úspěšná. U studánky Svaté Zdislavy jsme popili zázračnou vodu, kde došlo k odbornému výkladu, který si Hopity připravil. Poté jsme se vypravily cestou do Markvartic, kde jsme na místním komíně měli možnost shlédnout čápy. Ano čápy 21.2., o kterých jsme se dohadovali jen chvíli, neboť při podrobnějším průzkumu jsme zkonstatovali, že tito čápi jsou tu celý rok, za každého počasí. 

Pokračování nás zavedlo do dalšího bodu naší zastávky, a to k další studánce, kde jsme načepovali též zázračné vody (té zrzavé), a to už bez odborného výkladu, neboť o této vodě ví každý dost. Netřeba ji představovat. Z restaurace, kde se sice o nás hezky starali, ale nemile se s námi rozloučili, neboť nám započítali piva navíc, jsme se odebrali ke známé filmové vilce a pak zámku Nový Fankelburg, kde je dnes dětský domov a pak do Valtínova a poté do vísky Tlustec a odtud na Brnišťské nádraží, odkud jsme si prošli půl hastrmanské stezky. Na ní bylo k vidění několik dřevařských prací, příkladně žabího posezení, víl a vodníka Vratislava, který je obzvlášť povedený. Hezké počasí nás provázelo celý den a vydrželo s námi až do konce výletu. V 17 hodin jsme všichni společně dorazily na naše předem domluvené místo, kde byl připraven teplý gulášek a studené pivo. Půl hospody bylo naše, hrálo se a zpívalo. Sešlo se nás opravdu dost, staří známí, ale i nové tváře jsme poznali a bylo tu i dost trampů dříve narozených. Ještě v hospodě jsme rozdali camrátka v počtu 27 kusů, což je opět o něco více než loni. Poděkovali jsme za účast a i nám se dostalo poděkování a pochvaly za pěknou sobotu a byli jsme požádáni o uspořádání dalšího zimního táboření, které jsme rádi přijali, protože i na to letošní se sešla spousta bezva lidí, s kterýma bylo opravdu fajn. V sobotu večer se pak každý podle svého stavu únavy donesl na osadu, kde se povídalo prý až do dvou hodin.

A byla neděle, a jak to tak bývá je to konec víkendu, a tak po snídani se pomalu všichni odebrali tam, kde víkend na osadě T. O. Stone City začal, a to na nádraží, kde tedy 3. Zimní táboření opravdu skončilo. Trampové se rozjeli na různá místa a to třeba až do Aše, Plzně, Hradce Králové atd...

Poděkovat musíme i Dartaňanovi za příkladnou spolupráci a doufáme, že v tom budeme i nadále pokračovat.

Tak zase za rok u nás na osadě.

Ahoj Regina a Hopity

© 2011 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode