2016

Bouda na přelomu měsíce a modrý knížky

V pátek je  svátek a tak můžu vyjet hned ráno. Ve Velkém Grunově prohodím pár slov s Hopitym a  dozvídám se že na boudě je Chechtavej s Hankou. Po příjezdu a pozdravení se Cheche-Jack s Hankou vydávají na výlet a já do práce jde to vcelku rychle a tak už v pět večer mám hotovo. Stihl jsem dodělat postelo-lavici a obložit stěnu palubkama. Večer dojíždí Jack a Hanka s tatínkem a po dlouhé době jsme fajn pokecali . V průběhu večera ještě rozbíháme tlakovou petrolejku. Spát jsme šli v brzkém ránu. Ráno se přesouvám na Roverky na potlach Blue Books. Tímto děkuji Hadovi za navigaci. Po devatenácti letech jsem opět na Galatě :-) Stihl jsem to včas a tak se po chvilce zapojuji do soutěží. Ty jsou pěkně vypečené a tak čas  rychle utíká. V mezeře mezi soutěžemi a zapálením se jdeme s Hadem cournout po okolí. Dorážíme těsně před zapálením a tak dobíháme k ohništi a akorát se jde s loučemi. Po zapálení, ze kterého by některé echt trempy asi jeblo :-) se vyhlásily denní soutěže a hrálo se a zpívalo, také proběhly soutěže noční. Co dodat Skvělý oheň, skvělí Kamarádi okolo něj, skvělá  atmosféra a zábava až do rána. Moc děkuju Hadovi že mě vytáhl a příští rok snad zase D.

KruŤárna

Jeikož s Lenochodem nejsme příznivci oslav kulatin, tak jsme se rozhodli že spácháme po prasečině (27) tentokrát Kruťárnu (31). A jelikož jsme to nestihli v srpnu, tak to spácháme v září jako obyčejnou slezinu lidí, které máme rádi. I sezvali jsme přátelé a Kamarády objednali přez Hopityho krůtu a dovezli nějaké to pitivo. Od kamarádů jsme také nafasovali pár kastlíků nahořklého moku jako dárek.  V  sobotu ráno doráží většina lidí a tak se vydávám s částí osazenstva jmenovitě Rendou Pípou a Robinem na obchůzku okolí. Což je asi 16 kilometrů. V pekelnejch jsme dali pivečko a jali jsme se prozkoumat podzemí,průrvu Svitávky a Medvěďák , kde jsme i chvilku pokecali s osadníky. Potom se roze**calo tak že jsme zavolali Chosému což byla naše spása. Na osadě se mezitím uvrtěl Krocan a byl úplně k sežrání. a tak jsme se do něj pustili. Celý večer se ohřívalo, okrajovalo, popíjelo a hrálo a bylo fajn. Co dodat, snad jen že se sejdeme zase rádi třeba na slepičárně nebo ovčíně. D.

Sólo brigádka na boudě

no  nic moc jsem nestihl. Dobouchal jsem jednu stěnu palubek kolem kamen, dále jsem připevnil výborně zdravej azbest kolem kuchyňskejch kamen kůli požáru a rozdělal jsem postel ve velký mistnosti. D.

Potlach Skaláků

Vyrážím z práce pro Kuličku do Štětí a pak pokračujeme směr Humpolec. Nakonec po trošce kurování jsme se rádi napojili na dálnici a dojeli na správnou odbočku. Pak už vcelku rychle nacházíme Podivice- cíl cesty. Tady se poptáváme po  škole kde se potkáváme s Reginou a Hopitym kteří jeli po vlastní ose z Velkého Grunova. Dáme nějaké to pivko pokecáme s lidmi co přijeli také na oheň a odchytáváme Jacka, který nás má nasměrovat na flek. Cestu do lomu si krátíme kávou. Stavíme stany a po dopití Kafe jdeme lehce unavení spinkat. Ráno po snídani vyrážíme na krátkou obhlídku okolí a pak už se blíží hry.  Tam skoro všechny pěkně rozbíjí Regina, která ač neví jak se drží luk, trefuje dvakrát střed, a rázem se stává aspirantem na placku. Celý potlach je k dostání zadax výborné točené pivko a objevují se laskominy v podobě uzeného, pečeného bůčku a dalších vegetariánských specialit :-) Blíží se zapálení u ohniště se kupí kamarádi a začíná večer. Po zapálení se vyhodnocují soutěže a začíná se hrát. Muzika je skvělá. Parádní večer. Ten narušuje akorát dvojice asi místních vesnických idiotů, která se snaží upozornit na sebe bílou dodávkou. Po vypoklonkování pořádajíci osadou je tu opět klid a ta správná atmosféra. Během večera se skvěle bavíme a k ránu se opět s Jackem vypínáme poocí tuzemského umu ( večerníček) Ráno si balíme saky paky a po jídle vyrážíme směr domov. D

Brigádka palubková a hajzlíková

Tak nám proběla zase brigáda. Byla opalubkována velká místnost ze dvou stran a dodělány dvířka na wécé aby se lépe s.... no, aby bylo soukromí při potřebě.Namontován hříbeček na zrekonstruovanej komín s čertíkem .Velké  díky Hopitymu, Regině,Kuličce,Majdě za všechno to řezání, mlácení, měření, šroubování a lakování. D.

© 2011 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode